KDO JSME

KNIHOVNA V HORŠICÍCH PATŘÍ DĚTEM

Střízlivý dospělý by nás možná nazval malou obecní knihovnou, protože se rozkládáme asi jen na 15 metrech čtverečních, což je sedm kroků na délku a čtyři kroky na šířku místností, kterou po obvodu nelemuje více regálů než dlaň prstů. Takový pohled by však byl pohledem velmi strohým, neboť nelze velikost knihovny posuzovat velikostí zabraného území. Každá knihovna je jako kouzelná skříň, která má veliké množství dveří, jejichž počet je přesně roven počtu knih v policích. Otevřete kterékoli z nich, třeba jen namátkou, třeba jen letmým výběrem, vstupte dovnitř a dostanete se do světa, který může být tomu našemu vzdálený tisíce i miliony kilometrů, tisíce i miliony let, nebo může být ze světa a času tomu našemu tak podobnému, že vám bude dělat problémy rozeznat, jste-li ještě uvnitř, nebo již zpět. Velikost knihovny zkrátka není dána podlahovou výměrou ani hranicemi zdí.

Ovšem aby tohle vše bylo pravdou a knihovna skutečně nebyla jen pochmurnou místností plnou prachu a již dávno zapomenutého času, je zapotřebí někoho, kdo bude ochotný do těchto světů pohlédnout, kdo bude ochotný seznámit se s postavami trpělivě čekajícími v otiscích tiskařské černi. Knihovna potřebuje své čtenáře. Jen tak bude živým místem nekonečného rozsahu.

A protože víme, jak moc je důležité přivést čtenáře ke knihám již v raném dětství, rozhodli jsme se, že děti budou naší cílovou skupinou. Knihovna dětem, knihovna kamarádka - to jsou naše hesla. Budeme dětem číst, budeme si s dětmi prohlížet knihy, budeme si s nimi hrát, budeme společně malovat a tvořit.

Naše knihovna bude místem, které dětem nabídne odpočinek, zábavu a hlavně spoustu příběhů. Chtěli bychom, aby děti věděly, že s knihami bude jejich život bohatší, že příběhy, které přečtou, budou dobrodružství, jež mohou naplno prožít z bezpečí svého pokojíčku. Chtěli bychom, aby se děti již v brzkém dětství naučily mít knihy rády a aby jim svou přízeň zachovaly i v dospělosti. V tom vidíme náš cíl a naše poslání.

Naši sponzoři

Mockrát děkujeme všem našim sponzorům, bez kterých by dětské oddělení nevzniklo!

Rekonstrukce duben/květen 2022

Jak vypadala knihovně před rekonstrukcí, jak se změnila a jak to u nás vypadá dnes...

JAK TO U NÁS CHODÍ

Výpůjční doba titulu:

Každou knihu můžete mít doma až 90 dní. Poté je zapotřebí knihu vrátit do knihovny.

Ceník:

Všechny služby knihovny jsou pro děti i dospělé ZDARMA.

Seznam knih v dokumentu pdf:

Informační leták knihovny

(nově je čtenářský klub každý sudý týden vhodný již pro děti od 3 let)

© 2022 Knihovna Horšice | Všechna práva vyhrazena.