Co jsme dělali 9. 6. 2022

09.06.2022

Dnes máme za sebou první setkání Čtenářského klubu pro děti školního věku. Sešli jsme se v pěti, poseděli jsme v kruhu, řekli si, kdo co přečetl, co čte nyní a jak se mu kniha líbí.

Vysvětlili jsme si pravidla naší čtenářské soutěže Opičí král, kterou po domluvě s dětmi budeme vyhodnocovat každého čtvrt roku.

Velkou část dnešního setkání jsme věnovali tématu dne - První věty literárních děl. Přečetli jsme si první věty v několika knihách, zamysleli jsme se, co vše jsou schopné nám v těch pár slovech sdělit.Pak jsme si zkusili sami napsat nějakou takovou "první větu". To děti tak moc bavilo, že z prvních vět začaly vznikat celé nové příběhy.

Po uplynutí času vymezeného pro setkání ještě děti měly v rámci otevírací doby knihovny čas, aby si společně zahrály karetní hru a vyzkoušely magnetické divadélko.

Zhruba v půl šesté do knihovny zavítala i jedna malá velká čtenářka, která si domů vypůjčila rovnou sedm knih. Pobyla s dětmi, které po skončení klubu zůstaly v knihovně až do zavíračky. Všichni jsme z knihovny odcházeli společně asi ve čtvrt na sedm.

Již se moc těším na další setkání, které proběhne příští čtvrtek. Tématem dne budou komiksy.
V klubu je stále 5 volných míst.

© 2022 Knihovna Horšice | Všechna práva vyhrazena.